Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Pantofi coreeni(II)

3 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Pantofi coreeni(II) Empty Pantofi coreeni(II) Joi Aug 18, 2011 6:18 am

ana_maria_janggeum

ana_maria_janggeum
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Jipsin sunt sandale traditionale facute din paie.Coreenii au purtat astfel de sandale inca din Antichitate.Fac parte din categoria pantofilor cu talpa joasa,yi,iar numele poate varia in functie de materialul folosit.In tilpul dinastiei Jiseon jipsin era purtat mai ales de oamenii de rand,fermieri si savanti in excursii.Stilul jipsin-ului din ziua de azi este mostenti de la cel din perioada Joseon.
Sursa:Wikipedia

Pantofi coreeni(II) 18161510ic6dgdpw
Pantofi coreeni(II) 18161554clkp1raj

2Pantofi coreeni(II) Empty Re: Pantofi coreeni(II) Mar Aug 30, 2011 12:49 pm

AhHyo

AhHyo
Pictorita

Ador pantofii astia,mi-am facut si eu niste pantofi din paie si i-am purtat la sat,sunt comozi,dar te uzi repede!

3Pantofi coreeni(II) Empty Re: Pantofi coreeni(II) Mar Sept 06, 2011 2:53 am

Serenity

Serenity
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Am vazut pantofi astia in mai multe seriale istorile
St draguti

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» Pantofi coreeni(I)

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum