Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Pantofi coreeni(I)

4 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Pantofi coreeni(I) Empty Pantofi coreeni(I) Joi Aug 18, 2011 6:06 am

ana_maria_janggeum

ana_maria_janggeum
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Gomusin se refera la pantofii traditionali coreeni,facuti din cauciuc.Pantofii sunt largi, cu tocuri mici.Pantofii pentru barbati au fost modelati dupa "gatsin",iar cei pentru femei dupa "danghye".Acestia au aparut la inceputul secolului 20,si au castigat popularitate,datorita faptului ca sunt mai usor de intretinut decat danghye,si pot fi purtati si pe ploaie.

Pantofi coreeni(I) 18155647y29rq8qv

Hwa este un fel de cizma,care,impreuna cu yi, este o subdiviziune a pantofilor coreeni.Yi se refera la toate tipurile de pantofi care nu ajung pana la glezne.Hwa sunt de obicei facuti din piele,iar artizanii care ii fabrica se numesc hwajang.La inceput a fost purtat de minoritatile etnice din nordul Chinei,fiind adusi in Coreea in timpul celor Trei Regate, din China.
Sursa:Wikipedia

Pantofi coreeni(I) 1816347jw0bwtvh

2Pantofi coreeni(I) Empty Re: Pantofi coreeni(I) Joi Aug 18, 2011 11:55 pm

iulia

iulia
Pictorita

Pantofi sunt frumosi dar cizmele nu imi plac deloc:) nu stiu cum pot coreeni sa poarte asa ceva ,dar s-au invatat de atata timp.

3Pantofi coreeni(I) Empty Re: Pantofi coreeni(I) Vin Aug 19, 2011 4:22 am

ana_maria_janggeum

ana_maria_janggeum
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Da,sunt de aceeasi parere.Dar poate ca sunt confortabili,cine stie?Smile

4Pantofi coreeni(I) Empty Re: Pantofi coreeni(I) Mar Aug 30, 2011 12:48 pm

AhHyo

AhHyo
Pictorita

Mie imi plac si cizmele!

5Pantofi coreeni(I) Empty Re: Pantofi coreeni(I) Mar Sept 06, 2011 2:53 am

Serenity

Serenity
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Mie imi plac mai mult pantofi decat cizmele

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» Pantofi coreeni(II)

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum