Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Despre serial: Hwang Jin Yi

4 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Despre serial: Hwang Jin Yi Empty Despre serial: Hwang Jin Yi Mier Feb 02, 2011 9:55 am

Gaby

Gaby
AdminFondator

Despre serial: Hwang Jin Yi 2urs361


Serialul de 24 de episoade prezinta povestea unei faimoase gisaeng din secolul al XVI-lea,din timpul domniei regelui JungJong, Hwang Jin Yi.
Ea este o tanara dansatoare foarte talentata, aleasa pentru a fi gisaenga carei mama este o muziciana cunoscuta.Hwang Jin Yi, se indragosteste de un student bogat si foarte inteligent, si astfel viata ei merge mai departe ca o competitie.
Seria prezinta, de asemenea, viata unei femei care se confrunta cu greutati din cauza statutului ei social.
Kim Eun Ho este prima iubire a lui Hwang Jin Yi , dar povestea lor se termina tragic, datorita diferentelor de statut social.A doua iubire a ei este Kim Sung Han, dar iubirea dintre ei nu are nici de aceasta data un final fericit.
Yi Saeng este un alt personaj, care nu ii este nici prieten, nici iubit, ci bodyguard devotat.
Intre timp, apare Bu Yong, o alta dansatoare cunoscuta a acelei epoci care ii este rivala lui Hwang Jin Yi atat in dans, cat si in dragoste.

Distributia:
Ha Ji Won este Hwang Jin Yi, mai tarziu Myung Wol (numele Gisaeng)
*Shim Eun Kyung este tanara Hwang Jin Yi
Kim Jae Won este Kim Jung Han
Kim Young Ae este Im Baek Moo
Wang Bit Na este Bu Yong
Ryu Tae Joon este Baek Kye Soo
Jang Geun Suk este Kim Eun Ho (prima iubire a lui Hwang Jin Yi's)
Lee Shi Hwan este Yi Saeng (Hwang Jin Yi's bodyguard)
Jun Mi Sun este Jin Hyeon Keum (Hwang Jin Yi's mother)
Jo Sung Ha este Eom Soo
Kim Bo Yun este Mae Hyang
Lee In Hye este Gae Ddong, mai tarziu Danshim (Gisaeng name)
Jung Kyung Soon este Geum Choon
Song Yi Woo este Aeng Moo
Yoo Yun Ji este Seom Seom
Kim Sun Hwa este Gae Ddong's maid
Jo Ye Na este Hyang Rim
Mi Se este Ae Rang
Lee Ji Eun este Geum Hong
Kim Young Ae este Chwi Seon
Hwang Eun Ha este Han Yeon Woo/Wol Hyang
Hyun Suk esteSung Ik Hwan
Seo Hyun Jin este Jung Ka Eun
Kim Seung Wook este Jang Soo Man
Lee Dae Ro este Joo Ji
Jo Jae Wan este Jang Yi
Lee Hee Do este Kim Cham Pan
Ahn Hae Sook este Lady Cha



Ultima editare efectuata de catre Gaby in Lun Iul 11, 2011 11:01 pm, editata de 2 ori

https://fani-coreea.forumgratuit.ro

2Despre serial: Hwang Jin Yi Empty Re: Despre serial: Hwang Jin Yi Vin Apr 08, 2011 10:26 pm

Serenity

Serenity
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Mi-a placut acest serial mai ales ca a jucat si Jang Geun Suk unul dintre actori mei preferati

3Despre serial: Hwang Jin Yi Empty Re: Despre serial: Hwang Jin Yi Mar Iul 05, 2011 10:53 am

sayong

sayong
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral

am vazut doua ep dar nu am putut continua din cauza timpului si apoi am inceput sa urmaresc unele seriale contemporane. Dar e uimitor. Fascinant. O sa il vad cat mai curand posibil. A castigat si unele premii iar ha ji won a castigat premiul daesang daca nu ma insel pt rolul interpretat

http://www.korea.forumgratuit.ro

4Despre serial: Hwang Jin Yi Empty Re: Despre serial: Hwang Jin Yi Lun Iul 11, 2011 12:31 pm

ana_maria_janggeum

ana_maria_janggeum
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Hwang Jin Yi e unul dintre cele mai bune seriale dupa parerea mea.Hanbok-urile,muzica si dansul traditional se imbina perfect cu povestile de dragoste.

5Despre serial: Hwang Jin Yi Empty Re: Despre serial: Hwang Jin Yi Dum Iul 24, 2011 3:41 am

sayong

sayong
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral

jang geun suk este unul dintre actorii mei preferati de asemenea

http://www.korea.forumgratuit.ro

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum