Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Despre serial

3 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Despre serial Empty Despre serial Mier Feb 02, 2011 4:26 am

Gaby

Gaby
AdminFondator

Evocare a vieţii legendarului prinţ coreean Jumong Taewang. Considerat fodatorul regatului Goguryeo, unu dintre cee trei regate istorice coreene, în anul 37 Î.C., Jumong, . Dar ce-ar putea fi un om obişnuit sau un rege, dacă nu ar cunoaşte dragostea? Din fericire, Jumong a fost nu numai un mare prinţ, dar şi un om obişnuit, care a trăit o frumoasă poveste de dragoste!

Acţiunea, bazată pe adevăr si legendă, începe în anul 108 î.e.n. când refugiaţii fostului regat coreean Gojoseon suferă numeroase abuzuri din partea Imperiului Han. Hae Mo-Su, legendar erou al Coreei, formează o alianţă cu Geumwa, prinţul moştenitor al regatului Buyeo, pentru a înfrunta Imperiul Han. În urma unei ambuscade, Hae Mo-Su, grav rănit este îngrijit de către Yuhwa, de care se îndrăgosteşte, rezultând un copil, pe nume Jumong. 20 de ani mai târziu, Jumong, prinţ al regatului Buyeo, este nevoit să înfrunte o violentă rivalitate cu fraţii săi vitregi, Daeso şi Yongpo. Descoperindu-şi adevărata identitate, Jumong îşi propune să îndeplinească misiunea pe care tatăl său nu a putut să o ducă la capăt. Ajutat de So Seo-No, şefa unui clan de negustori, care îi va deveni a doua soţie, Jumong înfiinţează, în anul 37 î.e.n., regatul Goguryeo, devenind primul rege al acestuia.

Distributia:
Song Il Gook as Jumong
Han Hye Jin as So Seo No
Kim Seung Soo as Prince Dae So
Hu Joon Ho as Hae Mo Su
Oh Yun Soo as Lady Yoo Hwa
Kyun Mi Ri as Queen Wan Hoo
Jun Kwang Ryul as King Geum Wa
Song Ji Hyo as Ye So Ya (Jumong's wife)
Park Tam Hee as Yang Seol Ran
Bae Soo Bin as Sayong
Im Dae Ho as Hyoppo
Ahn Jung Hoon as Mari
Yeo Ho Min as Oi
Jung Ho Bin as Woo Tae
Jung Han Hun as Woo Tae's father
Lee Kye In as Mo Pal Mo
Park Nam Hyun as Na Ro (Dae So's loyal subject)
Jin Hee Kyung as Yeo Mi Eul (the sorceress)
Lee Jae Yong as Boo Deuk Bool
Kwon Eun Ah as Mau Ryung (sorceress from Wan Hoo's clan)
Won Ki Joon as Prince Young Po
Kim Byung Gi as Chief Yuntabal (So Seo No's father)
Lim So Yeong as Bu Young
Ahn Yong Joon as Yuri
Kim Suk as Ohnjo
Yoon Dong Hwan as Yang Jung

https://fani-coreea.forumgratuit.ro

2Despre serial Empty Re: Despre serial Sam Apr 02, 2011 4:46 am

Serenity

Serenity
ModeratorFilme
ModeratorFilme

A fost foarte interesant acest serial mai ales prin cate a trecut Jumong ca sa ajunga rege si sa formeze o natiune mare si puternica si mai ales sa salveze sclavi din jugul chinezilor
Cel mai mult mi-a placut de Hyoppo si Sayong erau asa de draguti cand se intalneau Smile

3Despre serial Empty Re: Despre serial Mar Iul 05, 2011 10:46 am

sayong

sayong
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral

sayong e cel mai tare din film. Soseono este o femeie puternica si o adevarata regina

http://www.korea.forumgratuit.ro

4Despre serial Empty Re: Despre serial Sam Iul 09, 2011 7:42 am

Serenity

Serenity
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Asa este
Mi-a parut rau knd Yesoya a participat la nunta lui Jumong si a lui Seseono

5Despre serial Empty Re: Despre serial Dum Iul 10, 2011 4:14 am

sayong

sayong
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral

si yesoya a fost dragalasa insa soseono a avut tinuta de regina. Yesoya nu a facut nimic. L-a hranit pe jumong cu lingurita si si-a crescut copilul, lucru pe care orice om il face. Nu e asa speciala

http://www.korea.forumgratuit.ro

6Despre serial Empty Re: Despre serial Mar Iul 12, 2011 5:23 am

Serenity

Serenity
ModeratorFilme
ModeratorFilme

A fost frumos momentul sa intalnit Jumong si Hemoso

7Despre serial Empty Re: Despre serial Sam Iul 23, 2011 12:50 pm

sayong

sayong
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral

da. Haemosu a fost un adevarat luptator

http://www.korea.forumgratuit.ro

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum