Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Despre film: A frozen flower

4 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Despre film: A frozen flower Empty Despre film: A frozen flower Mier Feb 02, 2011 6:10 am

Gaby

Gaby
AdminFondator

In timpul regatului Goryeo,undeva intre ani 1300-1360,stavechiul stat coreean a ajuns sub controlul dinastiei mongole Yuan.Obligat sa trimita soldati si fecioare imparatului mongol, regele Goryeo-ului ( care este interpretat de Ju Jin-mo),se vede redus la simpla calitate de vasal.Acesta era casatorit,cu fiica imparatului mongol.Regele din Goryeo,a creat o garda regala numita Kunryongwe.Din ea faceau parte niste soldati mai mult decat instruiti si loiali regelui, oricand dispusi sa-si sacrifice viata pentru el.Dupa un timp regele incepe sa nu mai fie pe placul imparatului mongol in momentul in care nu se intrevede un urmas al tronului. Se incearca , la sugestia imparatului, desemnarea ca print mostenitor a unui var al regelui, Lordul Kyungwon,sustinut de ministri.Pentru a evita umilinta,regele pune la cale un plan:ii cere Sefului Garzii Regale sa o lase insarcinata pe fiica imparatului mongol insusi Regina. Este un film interesant , care ne tine cu sufletul la gura, care are o parte amoroasa , plina de iubire dar in acelasi timp are de suferit si soarta regatului.Regizorul filmului este Yu Ha

Distributia:
Jo In-seong este Hong Lim
Ju Jin-mo este Regele
Song Ji-hyo este Regina
Shim Ji-ho este Seung-gi
Im Joo Hwan este Han Baek
Ye Wook-hwan este Im-bo
Song Joong-gi este No-tak
Jang Ji-won este Bo-meok
Kim Choon-gi este Hwang Nae-kwan
Lee Jong-goo este Tae-Sa
Kwon Tae-won este Jo Il-moon
Do Young-goo este Gi Won-hong
No Min-woo este Min Woo
Do Ye-seong este Choi Kwan



Ultima editare efectuata de catre Gaby in Lun Iul 11, 2011 4:21 am, editata de 1 ori

https://fani-coreea.forumgratuit.ro

2Despre film: A frozen flower Empty Re: Despre film: A frozen flower Mar Iun 07, 2011 10:43 pm

Serenity

Serenity
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Romantic film si interesant

3Despre film: A frozen flower Empty Re: Despre film: A frozen flower Mar Iul 05, 2011 11:05 am

sayong

sayong
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral

regizorul e yu ha? Am inteles ca e un regizor remarcabil deci filmul trebuie sa fie interesant insa nu cred ca o sa il vad prea curand

http://www.korea.forumgratuit.ro

4Despre film: A frozen flower Empty Re: Despre film: A frozen flower Lun Iul 11, 2011 2:13 am

Ha Ni

Ha Ni
Infirmiera regala
Infirmiera regala

Aveti ce vedea in film...E de nota 10,mai ales...ehe...

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum