Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Prietenie adevarata

3 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Prietenie adevarata Empty Prietenie adevarata Sam Iul 23, 2011 12:34 pm

sayong

sayong
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral

Desi personajele principale sunt in centrul atentiei, voi vorbi despre un personaj secundar care mi s-a parut extrem de important: yeonsaeng.
Inca din primele episoade am facut cunostinta cu o mica fetita, timida si speriata, cu o mama bolnava, mereu plangand. Dar acel copil aparent las a reusit sa fie prietena cu o persoana ignorata de toata lumea. I-a fost alaturi lui Janggeum in cele mai grele momente, a aparat-o si a gasit curajul sa vorbeasca atunci cand trebuia.
Prietenie adevarata 2hyw8kk
A fost mereu blanda, dornica sa invete. A plans alaturi de janggeum si s-a bucurat pentru fiecare reusita a acesteia. A acoperit-o la nevoie si a alinat-o cand inima ii plangea. Cand frumoasa insotitoare Janggeum urma sa fie exilata, Yeonsaeng a preferat sa plece cu ea decat sa o piarda . Cu greu a ramas la palatul acum strain, insa in fiecare seara, ea , o simpla prietena se ruga pentru ea. Nu a invidiat-o si nici nu a dusmanit-o. Bunatatea i-a fost rasplatita. Regele a remarcat-o pe fata care plangea in miez de noapte dupa buna ei prietena si a facut-o concubina. Si totusi ea nu a incetat sa se roage pentru Janggeum in speranta ca isi va recupera prietena. Si a reusit. Si-a redobandit prietena si simultan fericirea. Cele doua au ajuns persoane importante in viata iar frumoasa prietenie domneste printre ele marcand izbanda.

http://www.korea.forumgratuit.ro

2Prietenie adevarata Empty Re: Prietenie adevarata Mar Iul 26, 2011 11:20 am

ana_maria_janggeum

ana_maria_janggeum
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Prietenia dintre Janggeum si Yeonsaeng este intr-adevar una foarte speciala.Nu exista multe astfel de prietenii,nici astfel de persoane.

3Prietenie adevarata Empty Re: Prietenie adevarata Mar Iul 26, 2011 12:57 pm

sayong

sayong
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral

as vrea sa am o asemenea prietena

http://www.korea.forumgratuit.ro

4Prietenie adevarata Empty Re: Prietenie adevarata Mar Iul 26, 2011 9:43 pm

ana_maria_janggeum

ana_maria_janggeum
ModeratorFilme
ModeratorFilme

si eu

5Prietenie adevarata Empty Re: Prietenie adevarata Mar Iul 26, 2011 10:49 pm

Serenity

Serenity
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Si mie mi-ar placea sa am o prieten ca Yeonsaeng
In ziua de azi st prietene care te sapa cum se spune

6Prietenie adevarata Empty Re: Prietenie adevarata Dum Aug 07, 2011 6:01 am

sayong

sayong
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral

exact

http://www.korea.forumgratuit.ro

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum