Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Despre actrita

2 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Despre actrita Empty Despre actrita Mar Iul 12, 2011 12:55 am

Song-yo

Song-yo
ModeratorActori

Locul naşterii: Coreea de Sud
Data naşterii: 21.02.1978 (33 ani) ·
Ocupaţie: Actriţă ·
Zodia: Peşti

Biografie
S-a nascut la 21 februarie 1978 în Incheon, Coreea de Sud. A terminat cursurile la Institutul de Artă din Seul şi are trei surori, 2 mai mari şi una mai mică. A debutat în 2003 în serialul "Giuvaerul palatului" (Dae Jang-geum) în rolul lui Yeonsaeng (cea mai bună prietenă a lui Jang-geum). Ca participantă a valului coreean a mai jucat în 2006 în drama taiwaneza "Silence" alături de Vic Zhou. Prak Eun Hye este de asemenea cunoscută pentru asemanarea sa izbitoare cu o alta actriţă coreeana, Han Hye Jin. În 2007 interpretează rolul reginei Hyoui în celebrul serial Yi San, câştigand tot mai mulţi fani. S-a casatoit in 27 aprilie 2008 cu Kim Han-sup. În 2010 a fost protagonista serialului Pink Lipstick unde joacă rolul lui Yoo Ga Eun, o tânără ce caută să se răzbune pe soţul care a avut o aventură cu cea mai bună prietenă a ei.

Serial
Detective Mr. Lee (MegaTV, 2008)
Yi San (MBC, 2007)
The Person I Love (SBS, 2007)
Bad Woman, Good Woman (MBC, 2007)
Exhibition of Fireworks (MBC, 2006)
Silence (CTV, 2006)
18 vs. 29 (KBS2, 2005)
Little Women (SBS, 2004)
Island Village Teacher (SBS, 2004)
Dae Jang Geum (MBC, 2003)
Everyday With You (MBC, 2001)
Time Machine (2001)

Filme
Sunflower (2006)
One Day Suddenly: 4 Horror Stories (2006)
Daddy-Long-Legs (2005)
Dream of a Warrior (2001)
Rec (2000)
Zzang (1998)

2Despre actrita Empty Re: Despre actrita Mier Aug 03, 2011 1:41 pm

Ae Mi

Ae Mi
Aducatoare de apa
Aducatoare de apa

Prima mea actrita coreeana preferata Very Happy mi'a placut mult de ea cand ma uitam la Janggeum si apoi in Yi San a avut un rol foarte interesant. A jucat cu Vic Zhou intr'un serial? :O Wow, trebuie sa il vad!
Mi'ar placea sa o mai vad si in seriale mai recente...
Aaa si rolul ei din Daddy Long Legs mi'a placut mult.

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum