Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Butterfly Lovers(2008)

4 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Butterfly Lovers(2008) Empty Butterfly Lovers(2008) Lun Iun 27, 2011 9:39 am

Ha Ni

Ha Ni
Infirmiera regala
Infirmiera regala

O data cu cea de a 10 a reincarnare a iubitilor care au pacatuit in Paradis,acestia se regasesc in China. Zhu Yanzhi (Charlene Choi),fiica unui negustor bogat si Liang(Chun Wu) este un orfan adoptat de catre maestrul clanului "Sufletul Usurat". Yanzhi a copilarit alaturi de Ma(Ge Hu) pe care l-a privit mereu ca pe un frate mai mare). Liang a avut parte de o viata izolata,pe un munte,alaturi de cei din clanul"Sufletul Usurat" ,unde a invatat artele martiale si filosofia vietii. Yanzhi este dusa in acel clan pentru a studia artele kung-fu-ului,asa ca ea s-a deghizat in barbat. Ei se cunosc,si ea fiind deghizata in barbat,il adopta pe Liang ca "frate mai mare". Ei ajung sa se iubeasca,insa Ma intervine intre ei,ajungandu-se la despartire. Yanzhi se otraveste pentru a nu se casatori cu Ma,iar Liang moare la cateva zile dupa aceea,si amandoi sunt inmormantati impreuna.

Butterfly Lovers(2008) Poster

Butterfly Lovers(2008) 20080807_102352_0

Butterfly Lovers(2008) Butterfly-lovers-affiche-24097645e8

2Butterfly Lovers(2008) Empty Re: Butterfly Lovers(2008) Mar Iul 05, 2011 8:53 pm

sayong

sayong
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral

suna un pic a fantezie.

http://www.korea.forumgratuit.ro

3Butterfly Lovers(2008) Empty Re: Butterfly Lovers(2008) Sam Iul 09, 2011 9:00 am

Serenity

Serenity
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Super
Cand am timp am sa-l urmaresc si eu pe net
Ar fi super daca la TV ar baga un film vechi chinezesc pe care l-am vazut knd aveam 7-8 ani se numea Wind and Cloud

4Butterfly Lovers(2008) Empty Re: Butterfly Lovers(2008) Dum Iul 10, 2011 5:05 am

sayong

sayong
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral

pe mine filmul asta nu prea atrage. Cred ca m-ar enerva la el povestea, limba si comportamentul personajelor

http://www.korea.forumgratuit.ro

5Butterfly Lovers(2008) Empty Re: Butterfly Lovers(2008) Lun Iul 11, 2011 8:19 am

Serenity

Serenity
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Si eu m-am obisnuit mai mult cu limba coreeana dar ma mai uit si la filme chienezesti cate odata

6Butterfly Lovers(2008) Empty Re: Butterfly Lovers(2008) Vin Iul 15, 2011 3:07 am

Ha Ni

Ha Ni
Infirmiera regala
Infirmiera regala

Mie imi plac jocurile chinezesti,alea mmorpg. Oricum filmul e foarte frumos,dar mai frumos e serialul!

7Butterfly Lovers(2008) Empty Re: Butterfly Lovers(2008) Dum Ian 22, 2012 11:24 am

Roxy_Yumi

Roxy_Yumi
Administrator
Administrator

super

http://se7enworld.forumcreativ.ro/forum.htm

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum