Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Despre serial

4 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Despre serial Empty Despre serial Mier Feb 02, 2011 9:32 am

Gaby

Gaby
AdminFondator

Genul: Drama
Produced by Lee Jae Kyu
Network MBC
Anul:2003
No. of episodes 14



Cei doi protagonisti ai serialului , indragitul actor Lee Seo Jin(in rolul lui Hwang bo yun ) si actrita Ha Ji-won , (in rolul lui Jang Chae-ock) ne vor tine in alerta pe parcursul celor 14 episoade , aducandu-ne in perioada istorica Choseun (sfarsit de secol XVII, in jurul anului 1690; Giuvaerul palatului, Furtuna la palat).

DAMO, cunoscut de multi fani ai serialelor coreene, urmareste povestea construita in jurul a trei personaje: o tanara damo, Jang Chae-ock, (v.articol Lee Seon Jin , Damo erau de provenienta umila, avand slujbe modeste si desconsiderate in epoca; amintim aici de eroina serialului Furtuna la palat, Song-yeon , desconsiderata de dna Hye-kyung pentru ca era o “damo”), un tanar comandant de politie Hwang bo- yoon (Lee Seo Jin) provenit dintr-o mama care avusese o relatie cu un nobil, si seful unei benzi de rebeli , Jang Sung Baek, care plecase de acasa de copil si invatase sa manuiasca sabia in dorinta de a schimba sistemul social al vremii, atat de nedrept si restrictiv.

Povestea incepe odata cu trimiterea lui Chae-ock de catre biroul de politie din Hansung(vechea capitala a Coreei) sa ancheteze un caz legat de contrafacerea unei monede.Chae ohk(Ha Ji-won), o tanara detectiva , primeste aceasta insarcinare de la comandantul Hwang bo- yoon(Lee Seo Jin) si descopera ulterior ca totul facea parte dintr-o conspiratie nationala.Tanara Chae Ohk va trebui apoi sa faca fata unei revolte conduse de liderul rebelilor, Jang Sung Baek (interpretat de carismaticul actor Kim Min-Joon).

Comandantul Hwang bo- yoon este un adevarat om al legii , hotarat sa elimine coruptia din randul guvernului, un comandant cu o natura umana care ne aminteste de rolul lui Lee Seo Jin din Lee San.
Jang Sung Baek are ca unic scop daramarea oranduirilor sociale nedrepte ale vremii si crearea unei lumi mai bune si mai drepte , in care toti sunt egali.
Chae ock il urmareste pe Sung Baek pt a-l aresta , insa se indragosteste de acesta.


https://fani-coreea.forumgratuit.ro

2Despre serial Empty Distributia Vin Feb 11, 2011 6:30 am

Gaby

Gaby
AdminFondator

Din distributie:
Ha Ji-won in rolul femeii detectiv sub acoperire Jang Chae-ock
Kim Min-Joon in rolul Jang Sung Baek(Kim este atat actor, cat si model, castigand premiul pentru debut in DAMO)
Lee Seo Jin in rolul comandantului Hwang bo- yoon
Lee Moon Sik in rolul Ma Chook Ji
No Hyun Hee in rolul Ta Bak Nyu
Park Yeong Gyu in rolul Je Se Ok
Lee Han Wee in rolul Baek Jo Wan
Kwon Oh Joong in rolul Lee Won Hae
Shin Seung Hwan in rolul Ahn Byung Taek
Yoon Moon Sik in rolul Ahn Nok Sa
Jung Wook in rolul Jung Pil Joon
Jung Ho Keun in rolul Choi Dal Pyung

https://fani-coreea.forumgratuit.ro

3Despre serial Empty Re: Despre serial Sam Apr 02, 2011 4:36 am

Serenity

Serenity
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Mi-a placut mult acest serial
Ca pacat ca sa terminat trist Sad

4Despre serial Empty Re: Despre serial Mar Iul 05, 2011 10:40 am

sayong

sayong
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral

sincera sa fiu nu m-a impresionat.Mi-a placut ultimul ep si cel in care ea a ramas blocata in pestera. In rest nu prea.

http://www.korea.forumgratuit.ro

5Despre serial Empty Re: Despre serial Sam Iul 09, 2011 7:37 am

Serenity

Serenity
ModeratorFilme
ModeratorFilme

A fost frm partea si knd sa pus in fata fratelui ei ca sa-l salveze

6Despre serial Empty Re: Despre serial Dum Iul 10, 2011 4:09 am

sayong

sayong
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral

unoara le-a placut mult. L-am vazut de doua ori. Prima data pe tvr 2 si apoi pe tvr 1. Dar era un pic sec. Totusi unele parti au fost remarcabile

http://www.korea.forumgratuit.ro

7Despre serial Empty Re: Despre serial Mar Iul 12, 2011 4:36 am

Serenity

Serenity
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Unele parti recunosc ca nu prea mi-au placut dar in general filmul a fost foarte frumos

8Despre serial Empty Re: Despre serial Sam Iul 23, 2011 12:40 pm

sayong

sayong
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral

consider ca Ha Ji Won nu a excelat in acel rol. parerea mea. In alte rouri este perfecta dar aici m-a obosit

http://www.korea.forumgratuit.ro

9Despre serial Empty Re: Despre serial Dum Ian 08, 2012 8:53 am

Andrushyka

Andrushyka
Carator de palanchine
Carator de palanchine

Mi emi-a placut mult acest film l-am vazut de 3 ori si as vrea sa il mai vad o data.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum