Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Soo Ae

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Soo Ae la data de Dum Mai 29, 2011 7:09 am

Gaby

avatar
AdminFondator

Name: Soo Ae (Su Ae)
Real name: Park Soo Ae (Bak Su Ae)
Profession: Actress and model
Birthdate: 1980-Jul-25
Birthplace: South Korea
Height: 168
Star sign: Leo
Blood type: AB

TV Shows

Athena: Goddess of War (SBS, 2010)
9 End 2 Outs (MBC, 2007)
Sea God (KBS2, 2004)
April Kiss (KBS, 2004)
Merry Go Round (MBC, 2003)
Love Letter (MBC, 2003)
The Glory Era of the Maeng's (MBC, 2002)
Yeob Gi Bal Ral Hong Seon Saeng (MBC, 2002)
Jak Sarang (MBC, 2002)

Movies

Late Night FM (2010)
And Us / Breakfast At Tiffany's (2009)
Like Fireworks, Like Butterflies / The Sword with No Name (2009)
Someone Dear Is Far Away / Sunny (2008)
Once in a Summer / Summer Story (2006)
Wedding Campaign (2005)
A Family (2004)
Desire (2004)

Recognitions

2009 46th Daejong Film Awards: Best Actress Award ("Sunny")
2008 28th Critics Choice Awards: Best Actress Award ("Sunny")
2008 17th Boo-il Film Awards: Best Actress Award ("Sunny")
2008 PREMIERE Asia Rising Star Awards: Best Actress Award ("Sunny")
2005 KBS Drama Awards: Excellence Award - Actress (Sea God)
2005 KBS Drama Awards: Best Couple Award with Song Il Gook (Sea God)
2005 41st Baeksang Arts Awards: Best New Actress Award ("A Family")
2004 25th Blue Dragon Awards: Best New Actress Award ("A Family")
2003 MBC Drama Awards: Best New Actress Award (Love Letter and Merry Go Round)



Vezi profilul utilizatorului http://fani-coreea.forumgratuit.ro

2 Re: Soo Ae la data de Mier Iun 08, 2011 2:15 am

Serenity

avatar
ModeratorFilme
ModeratorFilme



Vezi profilul utilizatorului

3 Re: Soo Ae la data de Mar Iul 05, 2011 11:45 am

sayong

avatar
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral
dupa premiile obtinute trebuie sa fie o actrita minunata insa nu am vazut-o in niciun film

Vezi profilul utilizatorului http://www.korea.forumgratuit.ro

4 Re: Soo Ae la data de Mar Iul 05, 2011 12:09 pm

Gaby

avatar
AdminFondator
O ador:eu am vazut-o prima data in The sword with no name,iar acum in Imparatul Marii.

Vezi profilul utilizatorului http://fani-coreea.forumgratuit.ro

5 Re: Soo Ae la data de Mar Iul 05, 2011 12:14 pm

madys

avatar
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral
este foarte frumoasa! I love you

Vezi profilul utilizatorului

6 Re: Soo Ae la data de Mar Iul 05, 2011 12:41 pm

sayong

avatar
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral
o deci joaca in imparatul marii.

Vezi profilul utilizatorului http://www.korea.forumgratuit.ro

Continut sponsorizat


Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum