Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Despre actor:Lee Seo Jin

3 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Despre actor:Lee Seo Jin Empty Despre actor:Lee Seo Jin Lun Iul 18, 2011 8:37 pm

Song-yo

Song-yo
ModeratorActori

Despre actor:Lee Seo Jin Lee_Seo_Jin
Lee Seo Jin , născut la 30 ianuarie 1973 este un actor sud-coreean. A devenit popular în Coreea după rolul avut în drama Damo. Este de asemenea cunoscut pentru gropițele din obraji. A avut o relație cu partenera sa din serialul "Lovers", Kim Jung Eun care a început în ianuarie 2007 și s-a sfârșit în 29 octombrie 2008.

Filmografie

Seriale
Soul (MBC, 2009)
On Air (SBS, 2008)
Yi San (MBC, 2007)
Lovers (SBS, 2006)
Freeze (CGV, 2006)
Phoenix (MBC, 2004)
Damo (MBC, 2003)
Shoot for the Star (SBS, 2002)
Since We Met (MBC, 2002)
Her House (MBC, 2001)
House Above the Waves (SBS, 1999)
Wang Cho (MBC, 1999)

Filme
Shadowless Sword (2005)
I Love You (2001)
Ghost Taxi (2000)

Premii
2007 MBC Drama Awards: Top Excellence Acting Award for Yi San
2006 SBS Acting Award: Popularity Award
2006 SBS Acting Award: Top 10 Popularity Award
2004 MBC Drama Award: Best Couple with Lee Eun Joo in Phoenix
2003 MBC Drama Award: Outstanding Performance
2003 MBC Drama Award: Best Couple with Ha Ji Won in Damo
2001 MBC Drama Award: New Face Actor

Educație: New York University (Business Management major)

Limba: Engleza și Coreeana

2Despre actor:Lee Seo Jin Empty Re: Despre actor:Lee Seo Jin Dum Ian 22, 2012 1:30 pm

anamaria

anamaria
Infirmiera regala
Infirmiera regala

L-am vazut prima data in Yi San si m-am indragostit de el,este un actor remarcabil care da dovada de un mare talent actoricesc reusind sa transmita emotii puternice telespectatorilor.
Ca sa nu mai vorbesc de bunatatea si de modestia de care da dovada prin actiunile caritabile pe care le intreprinde,e un Om in adevaratul sens al cuvantului.
Sper sa pot urmari Gyeback cat de curand ca nu am mai vazut de mult timp o productie care sa-l aiba pe el in distributie si mi-a lipsit.

3Despre actor:Lee Seo Jin Empty Re: Despre actor:Lee Seo Jin Mier Ian 25, 2012 10:30 am

Roxy_Yumi

Roxy_Yumi
Administrator
Administrator

dragalasul de el

http://se7enworld.forumcreativ.ro/forum.htm

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum