Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bun venit tuturor! Inregistreaza-te pentru a comenta serialele in curs de difuzare,dar si pt. ati spune parerea in legatura cu serialele si cultura Coreeana si nu numai!Respecta si vei fi respectat/a!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Despre serial:Kim Soo Ro

+4
magda
sayong
Serenity
Gaby
8 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Despre serial:Kim Soo Ro Empty Despre serial:Kim Soo Ro Dum Iun 05, 2011 1:57 am

Gaby

Gaby
AdminFondator

Despre serial:Kim Soo Ro Kim-Soo-Ro-The-Iron-King-

Title: Kim Soo Ro
Genre: Historical
Episodes: 32
Broadcast network: MBC

Filmul se bazeaza pe viata lui Kim Soo Ro , legendarul fondator al statului Geumgwan Gaya , orasul stat al confederatiei Gaya , dominata de tradari pe apa si munca grea in timpul Celor Trei Regate.

Distributia:

Ji Sung as Kim Soo Ro
*Park Gun Tae as young Soo Ro
Bae Jong Ok as Queen Jung Gyun
Yoo Oh Sung as Shin Kwi Gan / Tae Gang
Seo Ji Hye as Heo Hwang Ok
Go Joo Won as Ijinashi
*Won Duk Hyun as young Ijinashi
Kang Byul as Ah Hyo
Lee Pil Mo as Suk Tal Hae
*Shin Dong Ki as young Tal Hae
Lee Jong Won as Jo Bang
Jang Dong Jik as Deuk Sun / Yoo Chun
Kim Hyung Il as Kim Yoong
Lee Won Jong as Yeom Sa Chi
Lee Hyo Jung as Lee Bi Ga
Wang Bit Na as Ah Ro (Ah Hyo's aunt)
Lee Duk Hee as Doctor Ah Jin
Yoon Joo Sang as Mul Soe
Choi Soo Rin as Jo Bang's wife
Jung Jae Gon as Sa Bok
Kim Ki Hyun as Heo Jang Sang
Kim Hye Eun as Na Chal Nyeo
Baek So Mi as Hae Rye
Kim Hyung Bum as Chu Kyung
Seo Il Hyun as Yong Bi
Kim Chae Bin as Yeoui
Choi Hwa Jung as Nok Sa Dan
Joo Ho as Suk Chil
Choi Ah Jin as Beo Deul
Kang Shin Il as Sun Do
Jun Jin Gi as Ya Chul
Han Min Chae as So Hwa



Ultima editare efectuata de catre Gaby in Mier Iul 06, 2011 5:21 am, editata de 2 ori

https://fani-coreea.forumgratuit.ro

2Despre serial:Kim Soo Ro Empty Re: Despre serial:Kim Soo Ro Joi Iun 09, 2011 10:56 am

Serenity

Serenity
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Ador serialul asta
Pacat ca are putine episoade
Very Happy

3Despre serial:Kim Soo Ro Empty Re: Despre serial:Kim Soo Ro Mier Iun 29, 2011 9:48 am

sayong

sayong
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral

ei bine, acest serial este uimitor. Inceputul a fost slabut insa este perfect.

http://www.korea.forumgratuit.ro

4Despre serial:Kim Soo Ro Empty Re: Despre serial:Kim Soo Ro Sam Iul 02, 2011 3:40 am

magda

magda
Carator de palanchine
Carator de palanchine

si mie mi sa parut oribil inceputul dar acum mi se pare grozav

5Despre serial:Kim Soo Ro Empty Re: Despre serial:Kim Soo Ro Mar Iul 05, 2011 10:49 am

sayong

sayong
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral

da. Iar povestea devine din ce in ce mai complexa si captivanta

http://www.korea.forumgratuit.ro

6Despre serial:Kim Soo Ro Empty Re: Despre serial:Kim Soo Ro Mier Iul 06, 2011 4:39 am

Ha Ni

Ha Ni
Infirmiera regala
Infirmiera regala

Cel mai captivant a fost cand Yjin Ashi(sau cum l-o chema) a luat-o pe Beo Deul(sau cum o chema) si s-au dus "pa-pa"(stiti voi unde bounce ) sau cand femeia aia si noul fierar s-au dus "pa-pa" in paie!

7Despre serial:Kim Soo Ro Empty Re: Despre serial:Kim Soo Ro Sam Iul 09, 2011 7:53 am

Serenity

Serenity
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Imi pare rau intr-un fel de Yjin Aishi pentru ca mama lui nu-l mai iubeste asa mult ca inainte,a fost un ep foarte trist knd a murit mama lui Suro,ea sa spanzurat pt el crezand ca asa il va scapa pe el de moarte
Pacat ca Suro nu a ramas cu printesa din Saro le statea bn

8Despre serial:Kim Soo Ro Empty Re: Despre serial:Kim Soo Ro Dum Iul 10, 2011 4:18 am

sayong

sayong
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral

eu il inteleg pe yijin ashi. Este normal sa reactioneze astfel insa unele actiuni pur si simplu nu le inteleg. Mi-a parut rau ca a murit mama lui suro. Speram sa fie fericita cu shingwi ghan. In fond faceau un cuplu dragut

http://www.korea.forumgratuit.ro

9Despre serial:Kim Soo Ro Empty Re: Despre serial:Kim Soo Ro Lun Iul 11, 2011 12:21 pm

ana_maria_janggeum

ana_maria_janggeum
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Mie imi pare foarte rau de Ah-hyo.La cat de mult l-a iubit pe Suro nu merita sa moara in felul acela.

10Despre serial:Kim Soo Ro Empty Re: Despre serial:Kim Soo Ro Lun Iul 11, 2011 10:53 pm

Gaby

Gaby
AdminFondator

Pai moare?Nu moare,se indragosteste de Tal Hee.

https://fani-coreea.forumgratuit.ro

11Despre serial:Kim Soo Ro Empty Re: Despre serial:Kim Soo Ro Mar Iul 12, 2011 4:47 am

Serenity

Serenity
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Ah-hyo o sa moara pana la urma in bratele lui Soo Ro
Eu deja am vazut toate episoadele si Soo Ro se va casatori cu indianca iar Tal-he se casatoreste cu o printesa din Sarosi devine rege
Fratele lui Soo Roo o sa aiba un copil
E un serial super:*:*:X:X

12Despre serial:Kim Soo Ro Empty Re: Despre serial:Kim Soo Ro Joi Iul 14, 2011 10:52 am

anamaria

anamaria
Infirmiera regala
Infirmiera regala

Superb serial:X pacat ca mai sunt cateva episoade si se termina:((

13Despre serial:Kim Soo Ro Empty Re: Despre serial:Kim Soo Ro Vin Iul 15, 2011 11:55 am

ana_maria_janggeum

ana_maria_janggeum
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Tal-hae se casatoreste cu sora lui Ah-hyo,Ah-nee.Astfel el va deveni cel de-al 3-lea rege din Saro.

14Despre serial:Kim Soo Ro Empty Re: Despre serial:Kim Soo Ro Joi Iul 21, 2011 3:36 am

Serenity

Serenity
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Da
Abia astept sa vad din nou ep de astazi:X:X

15Despre serial:Kim Soo Ro Empty Re: Despre serial:Kim Soo Ro Joi Iul 21, 2011 10:35 am

Song-yo

Song-yo
ModeratorActori

Ce bine se potriveste Soo Ro cu Hwang-Ok

16Despre serial:Kim Soo Ro Empty Re: Despre serial:Kim Soo Ro Joi Iul 21, 2011 10:50 am

anamaria

anamaria
Infirmiera regala
Infirmiera regala

Nu-mi vine sa cred ca s-a terminat,ultimul episod a fost genial..superb..sublim,nici nu se putea un sfarsit mai frumos pentru un asemenea serial,cata fericire se citea pe chipurile tuturor mai ales a cuplului regal
parca am simtit un gol in inima cand am citit pe ecranul televizorul "sfarsit"..nu vroiam sa se termine dar asta e toate lucrurile bune pe lumea asta se termina odata si odata...orcum o sa imi ramana mereu in suflet si in minte aceata frumoasa poveste coreeana..si daca o sa mi se faca foarte dor sigur o voi revedea

17Despre serial:Kim Soo Ro Empty Re: Despre serial:Kim Soo Ro Joi Iul 21, 2011 11:54 am

Serenity

Serenity
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Asa este Anamaria
Ne va ramane intotdeauna in sufletele noastre acest serial la fel ca celalalte
Sa terminat foarte repede, mi-a placut mult sfarsitul serialului
A fost super
Si incoronarea si felul in care sarbatoreau Despre serial:Kim Soo Ro 3270782448 Very Happy:*:*:X:X

18Despre serial:Kim Soo Ro Empty Re: Despre serial:Kim Soo Ro Sam Iul 23, 2011 12:59 pm

sayong

sayong
ModeratorGeneral
ModeratorGeneral

a fost uimitor! Si interventia reginei in lupta celor doi.... amuzanta si draguta. A fost frumos. Finallul fericit. La sfarsit eram cu zambetul pe buze, imi venea sa plang dar nu am reusit. era un final mult prea fericit dar am avut un gol in suflet

http://www.korea.forumgratuit.ro

19Despre serial:Kim Soo Ro Empty Re: Despre serial:Kim Soo Ro Mier Iul 27, 2011 10:36 am

Ha Ni

Ha Ni
Infirmiera regala
Infirmiera regala

Cel mai tare si incendiar serial!Adica stiti voi ce vreau eu sa spun ca a mai avut niste sceneeee....
E favoritul meu dp Janggeum.

20Despre serial:Kim Soo Ro Empty Re: Despre serial:Kim Soo Ro Lun Sept 19, 2011 8:37 am

Serenity

Serenity
ModeratorFilme
ModeratorFilme

Asa este
Fac un cuplu minunat

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum